Jacek Kaczmarski Lekcja Historii w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie

Kaczmarski / poniedziałek 13.07.2015

13, 14 i 15 lipca spektakl muzyczny "Jacek Kaczmarski - Lekcja Historii" zawita na deski sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Jeden z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej – Jacek Kaczmarski – nie żyje już od dziesięciu lat… Jego niezwykły, mocny głos, przejmujące teksty i porywająca energia, z jaką grał i śpiewał, były niezapomnianym przeżyciem dla tych, którzy mieli szczęście słuchać go na żywo. Był o wiele za młody na śmierć – miał zaledwie 47 lat, kiedy zabrała go śmiertelna choroba. Jego wspaniałe pieśni budziły wiarę w wolność, odzyskaną także dzięki koncertom Kaczmarskiego gromadzącym tłumy entuzjastów.

Wielki admirator Jacka K., świetny śpiewający aktor Jacek Bończyk, proponuje dziś wraz z kilkoma kolegami wieczór pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu słynnym obrazom. Kaczmarski fascynował się nie tylko polityką, ale i  sztuką. A siła jego tekstów i muzyki wcale nie zmalała od tamtego czasu, kiedy był jeszcze wśród nas.

 

„Jacek Kaczmarski – lekcja historii” to zatem spektakl nie tylko dla miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale też tych interesujących się historią i malarstwem. A wszystko w formie „teatru przy muzyce”.

 

Terminy:

13 lipca, godz. 19.30,

14 lipca, godz. 20.00,

 15 lipca, godz. 20.00.

reżyseria – Jacek Bończyk

scenografia – Grzegorz Policiński

aranżacje i kierownictwo muzyczne – Fabian Włodarek

 

Występują:

Julia Konarska

Jacek Bończyk

Wojciech Brzeziński

Wojciech Michalak

oraz

Piotr Fronczewski jako Narrator

 

Muzycy:

Fabian Włodarek – piano, akordeon

Paweł Stankiewicz – gitary

 Jacek Bończyk – gitara klasyczna

 Zdjęcia: Wiesław Czerniawski (https://www.facebook.com/wieslaw.czerniawski)

 

Partnerami spektaklu są Fundacja Róbmy swoje dla kultury oraz Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

Premiera spektaklu wystawiona w ramach projektu „Muzyczne obchody 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego