KONCERT „CZARNO-BIAŁE ŚLADY” NA STADIONIE PGE ARENA GDAŃSK

Ciechowski / sobota 20.12.2014

20 grudnia 2014 roku, o godzinie 19:00 na PGE ARENIE w Restauracji PGE ATOM Club, odbył się koncert „Czarno-białe ślady”. Wydarzenie było dedykowane pamięci Grzegorza Ciechowskiego, którego 13 rocznica śmierci przypadała 22 grudnia br.

Kameralny koncert odbył się na stadionie PGE ARENA w restauracji PGE ATOM Club z pięknym widokiem na murawę.

Wystąpiło dwóch liderów formacji rockowej Zbyszek Krzywański i Jacek Bończyk. Usłyszeć można było takie przeboje jak: „Biała flaga“ czy „Nie pytaj o Polskę“ oraz utwory Depresjonistów w aranżacjach ex-gitarzysty Republiki.

Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu „Kombinat”. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk, Krzywański nagrał płytę „Depresjoniści” (Pomaton EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.

Następne lata upłynęły obu artystom na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są liczne spektakle. W ramach pracy nad wszystkimi projektami ustalał się ostateczny skład zespołu, który wziął udział w nagraniach i działaniach koncepcyjnych wydawnictwa „Ideologia snu” (Agora 2010). Płyta zyskała świetne recenzje, a zespół zagrał koncert w studio radiowej Trójki, który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy.

Koncert został zorganizowany wspólnie przez Fundację Róbmy swoje dla kultury i operatora stadionu Arena Gdańsk Operator sp. z o.o.

Po koncercie uczestnicy udali się na After Party do T29 Restaurant & Sports Pub.