Spektakl MŁYNARSKI obowiązkowo!

Młynarski / sobota 07.03.2015

7 marca 2015r. w Teatrze 6.piętro odbyła się uroczysta premiera przedstawienia muzycznego pt. „MŁYNARSKI obowiązkowo!”. "MŁYNARSKI obowiązkowo!" to spektakl unikalny. Po raz pierwszy w swojej długoletniej karierze Wojciech Młynarski tworzy całkowicie autorskie przedstawienie, którego jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym. Spektakl stanowi niezwykłą, wyśpiewaną autobiografią Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. W obsadzie znaleźli się zaproszeni przez autora artyści (m.in. Wiktor Zborowski oraz Magdalena Kumorek), a także goście specjalni, którzy towarzyszą poszczególnym przedstawieniom. Reżyserem wydarzenia jest Jacek Bończyk.

 

„Młynarski obowiązkowo!” to tytuł widowiska, który został zapożyczony z książki z moimi tekstami, opublikowanej parę lat temu. Ten tytuł jest z jednej strony trochę żartobliwy, ale z drugiej wskazuje na fakt, że pewne piosenki z moimi tekstami warto znać, bo prowokowały i prowokują do myślenia, zawierają opis naszych obyczajów i liryczny materiał do głębszych refleksji. - tak o projekcie mówi sam Wojciech Młynarski, a Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro dodaje: Powstający spektakl to niezwykła, wyśpiewana autobiografia Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Trudno wyobrazić sobie naszą zbiorową świadomość, a nawet język codzienny bez obecności w nich takich utworów jak "Róbmy swoje", „Życie, kocham cię nad życie”, „Polska miłość” czy "W Polskę idziemy”.

 

W tę niezwykłą muzyczną podróż po życiu i twórczości Wojciecha Młynarskiego  widzów spektaklu prowadzi Jego alter ego Narrator – w tej roli Wiktor Zborowski oraz zespół wykonawców wybranych do projektu przez samego Mistrza: Magdalena Kumorek, Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk oraz Arkadiusz Brykalski. Każdego wieczoru w przedstawieniu bierze udział jeden z gości specjalny pośród których znajdą się wybitni artyści i przyjaciele Mistrza: Stanisława Celińska, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Krzysztof Kowalewski, Marian Opania czy Krzysztof Tyniec. Artystom na scenie towarzyszy kilkuosobowa orkiestra, a w ciągu całego wieczoru widzowie mają okazję usłyszeć ponad dwadzieścia piosenek, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego.

 „Mam nadzieję, że starsi widzowie obejrzą to widowisko z uśmiechem i odnowią wspomnienia, a młodsi dowiedzą się, że była kiedyś i nadal jest piosenka pomagająca rozumieć rzeczywistość" - Wojciech Młynarski.

 

Spektakl  znajduje się stałym repertuarze Teatru 6. piętro. Bilety dostępne są w kasie Teatru 6. piętro, w punktach sprzedaży ebilet.pl, salonach empik a także na stronie internetowej Teatru oraz w serwisie ebilet.pl.

 

 

 

 

 

 

Partnerem spektaklu jest Fundacja Róbmy swoje dla kultury.

Na spektakl zapraszają aktorzy - Wiktor Zborowski i Klementyna Umer oraz śpiewający reżyser przedstawienia - Jacek Bończyk

Materiał autorstwa Teatru 6. Piętro.